جهت بزرگنمایی عکس کلیک نمایید
 
شماره 125
آخرین شماره ها
نشریات دیگر

عکس، خبر، تعجب


به کوشش: عصمت شهبازی

لوکس‌ترین هواپیمای جهان

این هواپیما، یکی از زیباترین و کامل‌ترین هواپیماهای دنیاست که کشور امارات از فرانسه خریداری کرده است. این هواپیما، نمونه‌ی دیگری ندارد؛ چون هزینه‌ی نگه‌داری و بلیت استفاده از آن بسیار گران است و طبیعی است که هرکسی نمی‌تواند سوار آن بشود.

گردش‌گری برای کرم‌های شب‌تاب

«ویتومو گلوورم(WaitomoGlowworm)»

یا غار کرم‌های شب‌تاب، نام غاری در شهر ویتومو، نیوزلند است که اخیراً یکی از جاذبه‌های گردش‌گری پرطرف‌دار این کشور شده است.

شهرت این غار، به‌خاطر تعداد بالای کرم‌های شب‌تابی است که در آن زندگی می‌کنند و در تاریکی غار، نورهای سبز و زرد تولیدشده‌ی این کرم‌ها، سقف را مانند کهکشان و دنیایی از ستارگان می‌نمایند. این غار، اولین بار در سال ۱۸۸۷ کشف و از سال ۱۸۸۹ برای بازدید عموم آماده شد.

جنگ تمساح و لاک‌پشت

تمساحی بزرگ در گرجستان، پس از پانزده دقیقه تلاش برای شکستن پوسته‌ی سخت لاک‌پشت، ناکام ماند. قدرت آرواره‌های تمساح، بیش ۱۳۱۵ کیلوگرم است؛ اما این خزنده با وجود چنین قدرتی، قادر به شکستن پوسته‌ی لاک‌پشت نبود.

جشن فیل

هر ساله جشن گسترده‌ای در خیابان‌های بانکوک، پایتخت تایلند برگزار می‌شود به نام جشن فیل.

فیل، در تایلند کلمه‌ی باارزشی است. تایلندی‌ها فیل‌های کشورشان را دوست دارند. آن‌ها هر ساله جشن پرخرجی برگزار می‌کنند و در این جشن، فیل‌ها را آزاد می‌گذارند تا به خوردن خوراکی‌های مختلفی که در معابر گذاشته شده بپردازند.

فهرست عناوین
فونت درشتر
فونت ریزتر
نسخه متنی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان