خرداد 1394
 
شماره : 279
آخرین شماره ها
نشریات دیگر

طرز كاشت گل لاله
ولی شریعت پناهی مجتبی

 

لاله‏

مهندس مجتبى شريعت‏پناهى‏

در زيبايى لاله همان قدر بس كه گفته‏اند از خونِ جوانان وطن دميده است. اين گل زيبا كه سمبل شهادت‏هاى افتخارآفرين و ايثارگرى‏هاى جوانانِ اين مرز و بوم است، به ايران و در واقع قسمت‏هايى از آسياى مركزى تعلق دارد. لاله‏هاى وحشى از ديرباز در مناطق كوهستانى كشور ما لاله‏زارها را به زينت گل‏هاى زيبايشان آراسته‏اند. در ادبيات فارسى و تركى اين گياه زيبا بسيار مورد توجه قرار گرفته است. گفته شده پدران ما در قرن شانزدهم ميلادى نام چشم خورشيد را بر آن نهاده بودند.
لاله، تاريخى پرفراز و نشيب را طى كرده، معلوم نيست كه در چه سالى وارد اروپا شد اما اين اعتقاد وجود دارد كه اول بار در سال 1554 ميلادى بذر لاله توسط يك سفير از قسطنطنيه به آلمان برده شد و بعد در هلند باغ كوچكى را به آن اختصاص دادند. در اروپا لاله نشانه پيروزى و ثروت به حساب آمد و پرورش آن همه‏گير شد.
لاله‏ها نمى‏ميرند، وقتى عمر گل تمام شد پياز لاله براى سال‏هاى بعد قابل استفاده است.

مشخصات گياه‏شناسى:

گياهى است با نام علمى توليپا Tulipa، از خانواده ليلياسه Liliaceae، برگ‏هايش بيضى‏شكل يا نيزه اى اند.
از ميان برگ‏ها ساقه‏اى بلند و كشيده سبز شده و گل با شش گلبرگ رنگى در نوك ساقه گل‏دهنده ظاهر مى‏شود. رنگ گل‏ها ممكن است سفيد، قرمز، صورتى يا زرد باشد.
تنوع رنگ گل‏ها به دليل ژن‏هايى است كه در پياز وجود دارد، در موقع خريدارى پياز مى‏توان وضعيت رنگ گل‏ها را از توليدكننده پياز پرسيد. پياز در واقع نوعى ساقه زيرزمينى است كه داراى مواد مغذى بوده و موجب رشد و زندگى اندام هاى گياه مى‏شود.

روش تكثير لاله:

لاله به وسيله كاشت پياز تكثير مى‏شود، در زمان رشد، جوانه‏هاى كنارى پياز نيز رشد
نموده و غده‏هاى جديد را توليد مى‏كنند.

روش كاشت پياز:

مناسب‏ترين زمان براى كاشت پياز لاله، اواخر پاييز است. خاكى كه براى اين گياه انتخاب مى‏شود بايد سرشار از ماسه و شن و كاملاً قابل نفوذ باشد. از آن جايى كه آفتاب را دوست دارد بهتر است در محل‏هاى آفتابگير كاشته شود.
عمق مناسب براى كاشت پياز ده سانتى‏متر است اما براى پيازهاى درشت مى‏توان آنها را در عمق پانزده سانتى‏مترىِ زمين كاشت. پيازها را در كنار يكديگر بكاريد و رويشان را با كاه، برگ‏هاى خشك يا كمپوست بپوشانيد تا از سرماى زمستان محافظت شوند. اين پوشش را در بهار كنار بزنيد. لاله‏هايى كه به اين ترتيب كاشته مى‏شوند در ماه‏هاى فروردين و ارديبهشت به گل مى‏نشينند.

تذكر:

توجه داشته باشيد هدف از كاشت پياز در پاييز اين است كه پيازها يك دوره سرما را ببينند، در طول فصل پاييز تا اواخر زمستان نياز به آبيارى ندارد، در مناطق خشك و كم باران از اواخر زمستان به مقدار كم به آن آب بدهيد.

عمليات بعد از گلدهى:

زمان گلدهىِ لاله ماه‏هاى فروردين و ارديبهشت است. بعد از پايان عمر گل‏ها، آبيارى را قطع نموده و ساقه گل‏دهنده را با قيچى جدا كنيد و به گياه فرصت بدهيد تا برگ‏هايش خشك شوند. وقتى برگ‏ها خشك شدند، پيازها را به آرامى طورى كه آسيب نبينند با بيلچه از زمين خارج كنيد. از بالاى غده‏ها، برگ‏ها و اندام‏هاى هوايى را بريده و خاك‏هاى اطرافِ غده‏ها را با دستمالِ خشك تميز كنيد. اين پيازها بايد براى كاشت مجدد (يعنى پاييز) در محل خشك و خنك كه تهويه داشته باشد نگهدارى شوند.

توضيح:

از نگهدارى پياز در كيسه‏هاى پلاستيكى كه فاقد جريان هوا هستند خوددارى نماييد. مناسب‏ترين ظروف براى نگهدارى پياز، سبدهاى حصيرى هستند، اين سبدها را در محلى با دمايى معادل 18 تا 20 درجه سانتى‏گراد قرار دهيد.

توليد لاله زودرس:

با كمى ابتكار و صرف وقت مى‏توانيد كارى كنيد كه لاله در زمستان به گل بنشيند، براى اين كار در اوايل پاييز هر 5 تا 10 عدد پياز را در يك گلدان بكاريد. (از خاك سبك يعنى ماسه و كودبرگ استفاده كنيد) گلدان را تا اواخر پاييز در هواى آزاد قرار دهيد تا پيازها ريشه بزنند سپس گلدان را به قسمت داخل ساختمان يا گلخانه منتقل كنيد در اين صورت لاله در اواسط زمستان گل مى‏دهد.

مراقبت‏هاى لازم:

زمانى به لاله آب بدهيد كه خاك خشك شده باشد. جمع شدن آب در خاك و رطوبت زياد، موجب پوسيدگى پياز مى‏گردد.
در موقع كاشت، پيازهاى سالم را از انواع ناسالم جدا كنيد، يك پياز آلوده، خاك و در نتيجه همه پيازها را آلوده مى‏كند.
لاله به كود احتياجِ چندانى ندارد، در صورت تمايل مى‏توان از كودهايى كه مواد معدنى دارند استفاده نمود. اما بهتر است از كود ازته استفاده نكنيد. لاله نقش مهمى در طراحى باغچه، بازى مى‏كند، كاشت تعداد زيادى پيازِ لاله در گوشه‏اى از باغچه جذابيت خاصى به باغچه مى‏بخشد، ضمناً بسيار مناسبِ پرچين‏هاى سنگى و قسمت‏هايى از باغچه است كه با قلوه‏سنگ تزيين مى‏شوند.

چگونه از گل بريده لاله استفاده كنيم؟

هميشه گل لاله را از انتهايى‏ترين قسمت ساقه جدا كنيد تا ساقه بلندى داشته باشد. ساقه گل زمانى بايد جدا شود كه گل هنوز حالتِ غنچه دارد و كاملاً شكفته نشده است. غنچه‏ها به آرامى در داخل اتاق باز شده و فضا را معطر مى‏كنند.
همه روزه آبى را كه گل بريده در آن قرار دارد عوض نموده و از آب تازه استفاده كنيد.

فهرست عناوین
فونت درشتر
فونت ریزتر
نسخه متنی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان